poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Tiskové zprávy


Europoslankyně Roithová podpořila olympiádu v Pardubicích a v Hradci Králové

Příznivci konání některých olympijských disciplín ve východních Čechách získali na svou stranu další osobnost. Včera po schůzce s vicehejtmanem Pardubického kraje Romanem Línkem podpořila tento návrh europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL), která nabídla východním Čechám pomoc skrze své kontakty u nás i v zahraničí.
 
[ 3. dubna 2007 | Autor: ]
 
Europoslankyně Roithová se velmi podivila nad faktem, že v původním návrhu není s olympiádou v Pardubicích a Hradci počítáno. Podle ní je to chyba, protože je tento region napojen na evropskou železniční síť a i výborně přístupný po dálnici. Podle Roithové nemůže být pořádání olympiády záležitost pouze Prahy, ale měla by být více rozdělena do celé České republiky.

„Nedokáži si představit, že by sportoviště olympiády byly ve všech krajích mimo pardubického a hradeckého,“ uvedla po jednání s vicehejtmanem Línkem europoslankyně Roithová.

Podle Roithové by její případné konání mohlo kraji výrazně ekonomicky i vzdělanostně pomoci. „Je to velký impuls do rozvoje podnikání a služeb. Určitě by to pomohlo malým a středním podnikatelům k rozšíření jejich živností,“ dodala europoslankyně Zuzana Roithová.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled