poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Mělničtí gymnázisté se účastní celorepublikového klání v soutěži Cesta do Evropského parlamentu

Studenti mělnického Gymnázia Jana Palacha se účastní celorepublikové soutěže Cesta do Evropského parlamentu. Vyvrcholení soutěže, kterou vyhlásila společnost Generation Europe ve spolupráci s poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou, přichází v době nastupujícího evropského předsednictví České republiky.
 
[ 27. ledna 2009 | Autor: Mělnický deník: Kateřina Jansová, Tereza Peštová, Tomáš Danihlík ]
 
A jak celé klání probíhalo? V listopadu loňského roku, kdy se soutěž rozbíhala, jsme si mohli vybrat z několika témat.
A aniž bychom tušili, co bude za několik dní následovat, jako téma nám padlo do oka „Rusko versus Evropa -soupeři či partneři?“
Jak je již vidět z názvu soutěžního úkolu, je to téma aktuální, ba přímo velmi „horké.“ Náš tým pojal soutěž zodpovědně, ale stále jen jako hru slov.
S příchodem posledních událostí však téma naši soutěže přerostlo v tvrdou realitu. Máme za sebou již dva úkoly, rešerši a interwiev se známou osobností.
Mezi 60 soutěžními týmy nám zatím patří průběžné 1. místo, ale před námi je nyní nejtěžší a poslední úkol. Tím je realizace projektu k dané problematice.
Tak nám prosím držte palce. Naše vypracování dosavadních úkolů najdete na naší webové stránce www.rusko-evropa.
webnode.cz.
Nezní nyní otázka Evropa versus ruský plyn? Zbavit se závislosti na ruském plynu?
Je zřejmé, že Evropa se bez dodávek surovin z Ruska neobejde. Pro Evropu je nesmírně důležité vybudování nových tranzitních tras i z jiných lokalit. Pro Rusko by mělo být důležité neztratit v Evropě největšího odběratele jejich surovin a zároveň neztratit svoji tvář jako spolehlivého partnera.
A o tom ale i o dalších věcech blízkých našemu soutěžnímu tématu uspořádáme debatu v prostorách našeho gymnázia (podrobnější informace najdete na webových stránkách).
Příspěvek a fotografii do redakce Mělnického deníku zaslali studenti mělnického gymnázia: Kateřina Jansová
Tereza Peštová Tomáš Danihlík

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled