poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Tisková zpráva k soutěži Cesta do Evropského parlamentu

 
[ 16. ledna 2008 | Autor: Eva Fruhwirtová, tisková mluvčí soutěže ]
 

Cesta do Evropského parlamentu je název pro druhý ročník úspěšné soutěže pro studenty středních škol, kteří mohou opět vyhrát studijní cestu do Bruselu, Lucemburku a dalších významných měst Evropské unie. Soutěž pořádá česká pobočka organizace Generation Europe ve spolupráci s poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou (KDU-ČSL).

Soutěž je tentokrát dvoukolová. V prvním kole se studenti vžijí do role novináře a vytipují si problém, který tematicky spadá do vyhlášených oblastí soutěže a týká se jejich okolí. „Mohou si vybrat z oblastí, které se týkají životního prostředí, spotřebitelské problematiky nebo třeba historického povědomí o místě, kde žijí. O vybraném problému napíší článek, který bude posouzený odbornou porotou,“ říká k náplni prvního kola europoslankyně Zuzana Roithová.
Ve druhém kole studenti vypracují miniprojekt, ve kterém se budou s pomocí odborníka zabývat jimi vybranou problematikou, a pokusí se navrhnout řešení daného problému.
„Výstupem miniprojektu by měl být článek pro portál Dvorek.eu, který hlouběji popíše vybrané téma a zároveň nastíní, jak soutěžící při řešení zvoleného problému postupovali, zda bylo řešení úspěšné a co se na základě upozornění na problém změnilo,“ vysvětluje koordinátorka soutěže Lenka Petýrková.
Úspěšného loňského ročníku soutěže se účastnilo více jak 150 týmů z celé České republiky. Osm nejlepších týmů pak vyhrálo cestu do Evropského parlamentu a dalších zajímavých míst (Lucemburk, Bruggy apod.). Více informací o soutěži najdete na www.generation-europe.cz.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled