poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Studentky vyhrály cestu do parlamentu

Zážitky z cest: Pětice studentek ze septimy mikulovského gymnázia navštívila spolu se svojí profesorkou zajímavá místa v Belgii a Lucembursku.
 
[ 3. července 2007 | Autor: Břeclavský deník; Čtenář reportér - Břeclavsko; JANA ŠLANCAROVÁ ]
 

Výherkyně soutěže Cesta do Evropského parlametu A. Kuchyňková, E. Moravčíková, B. Leskovjanová, V. Gajdošová a L. Pekařová uskutečnily spolu se svojí profesorkou studijní cestu do Belgie a Lucemburska.
Tento zájezd byl jim i dalším sedmi týmům z celé republiky věnován jako výhra v soutěži, kterou pořádala mezinárodní organizace Generation Europe. Soutěž byla zaměřena na spotřebitelskou tematiku. Výherkyně musely porazit více než dvě stě šedesát týmů.
Studentky od září zpracovávaly pět úkolů týkajících se spotřebitelské tematiky. Například srovnávaly určité výrobky, testovaly znalosti obchodníků a sestavovaly rozpočet. Nejtěžším úkolem byla reklamní kampaň, ve které se zajímaly o problém velkého počtu supermarketů v Mikulově. Kampaň byla uveřejněna pod sloganem "Narodili jsme se v super městě, zemřeme ve městě supermarketů?"
Cesta týmů začínala v Lucembursku, kde si účastníci prohlédli katedrálu Panny Marie s uloženými pozůstatky českého krále Jana Lucemburského a několik dalších památek.
Další zastávkou bylo Waterloo známé díky prohrané Napoleonově bitvě. Po vyšlapání nekonečných 226 schodů bylo možné shlédnout z pahorku s litinovým lvem celé tehdejší bojiště.

Cíl cesty: Brusel

Samozřejmě hlavním cílem byl Brusel. Studentky zde strávily den v Evropském parlamentu. Mohly sledovat jednání, besedovat s paní poslankyní Zuzanou Roithovou. Dále se setkaly s velvyslaneckým radou stálého zastoupení ČR při EU J. Vytopilem i s I. Laňovou, členkou kabinetu komisaře Špidly. Hovořilo se nejen o funkci institucí, pro které pracují, ale také o aktuálních problémech či o běžném životě bruselského úředníka.
Večer se všichni účastnily i bohaté slavnostní večeře.
V Bruselu si studentky prohlédly mnohá další zajímavá místa a navštívily i romantická města Gent a Bruggy.
Septimánky mikulovského gymnázia se vrátily domů plné dojmů a v posledním školním týdnu se o ně podělily s ostatními studenty školy.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled