poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Budějovičtí studenti míří do Evropy

 
[ 6. března 2007 | Autor: Českobudějovický deník;autor: (db) ]
 
 V  české soutěži zatím druzí
České Budějovice – Čtveřice studentů z Gymnázia J. V. Jirsíka má velkou šanci dostat se do Evropského parlamentu. V předposledním kole celorepublikové studentské soutěže se jejich tým zařadil na druhé místo.
„Teď na konci února odevzdali poslední úkol. Myslím si, že mají velkou šanci, a doufám, že vyhrají,“ řekl včera jejich učitel Vladimír Filip.
V týmu jsou studenti druhého ročníku Zuzana Kalinová, Jana Chaloupková, Kateřina Hrubešová a Jan Chadt. V soutěži, která se zabývá spotřebitelskou tematikou, se věnují tématu dětské práce.
„Zaměřili se na problém, kdy je zneužívána práce dětí, jejich výrobky prodávají velké koncerny i u nás,“ popsal práci studentů učitel Vladimír Filip.
„Cesta do Evropského parlamentu“ je soutěž, která je určena studentům všech typů středních škol, pořádá ji občanské sdružení Generation Europe ve spolupráci s SOS – Sdružením obrany spotřebitelů a europoslankyní Zuzanou Roithovou.
Na nejpilnější a nejkreativnější studenty čeká studijní cesta do Evropského parlamentu v Bruselu. Do 20. března letošního roku, kdy budou vyhlášeny výsledky posledního kola, můžeme českobudějovickým studentům držet palce.
Mezi úspěšné jihočeské týmy patří i studenti z Gymnázia Třeboň, kteří jsou v průběžném pořadí na šestém místě.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled