poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Zamíří studenti z Plas do Bruselu?

 
[ 6. března 2007 | Autor: O. Čech, V. Kupková ; Plzeňský deník - Plzeň-jih ]
 
Plasy – Studenti plaského gymnázia finišují v boji o cestu do Evropského parlamentu. V září minulého roku se oktaváni přihlásili do celorepublikové soutěže se spotřebitelskou tematikou vyhlášenou společností Generation Europe ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů a europoslankyní Zuzanou Roithovou. Hlavní cenou pro pět nejúspěšnějších týmů je právě cesta do Evropského parlamentu.
„Studenti se s přibývající obtížností vyrovnali a došli až k poslednímu - pátému úkolu a já jim držím palce, aby v konečném umístění dosáhli na vítězné pozice a podívali se do Bruselu. Byl by to úspěch nejen pro ně, ale i pro celé plaské gymnázium,“ podotkla Petra Poláková, tutorka soutěžního týmu.
Zmiňovaným posledním úkolem byla realizace kampaně upozorňující na ekologický problém. Plaští se věnovali tematice nedostatečného třídění a recyklace odpadů. „Oktáva pojala realizaci opravdu zodpovědně. Obdivuji jejich samostatnost, nadšení, které je neopouští po celou dobu soutěže, a kreativitu. Nejvíce se mi líbí logo a název jejich projektu EDA, což znamená Ekologická dobrovolná aktivita,“ dodala Poláková.
Z celotřídního kolektivu se o realizaci úkolů až do závěrečných dnů soutěže starali zejména Ondřej Čech a Veronika Kupková, kteří spolu s Janem Skybou, Janem Faltínem a Janou Soukupovou tvoří pětičlenný tým soutěžící o „Evropský parlament“.
Gymnazisti za první úkol získali plný počet bodů a tím vzrostla jejich motivace uspět i dále. Postupně se obtížnost úkolů zvyšovala, některé týmy své snažení dokonce vzdaly. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v březnu.

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled