poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Boj o cestu do Evropského parlamentu v Bruselu vrcholí

 
[ 27. února 2007 | Autor: Eva Fruhwirtová, Tomáš Zdechovský ]
 
Praha – Studentská soutěž o cestu do Evropského parlamentu se pomalu blíží ke svému závěru. V předposledním kole měly soutěžní týmy za úkol zpracovat podklady pro prezentaci libovolného tématu z oblasti odpovědná spotřeba. Některé poslaly fotky popelnic na tříděný odpad, ti odvážnější se za podklady vydali do sběrných dvorů. Porota tentokrát udělovala body nejen za osobitost vlastní prezentace, ale také za kvalifikovanost předložených podkladů, např. zjištění přesných statistik vyprodukovaného odpadu v místě bydliště.
„Vedle třídění odpadů se mnoho týmů věnovalo dalším ekologickým tématům: studenti z velkých měst řešili problémy dopravy, převážně mužské týmy se v souvislosti s globálním oteplováním zabývaly problémy spalovacích motorů, jiní soutěžící řešili obalové materiály, nadměrnou spotřebu vody, papíru či energie,“ uvedla koordinátorka projektu Lenka Petýrková.
„Neekologickou sféru studenti zpracovávali v menší míře, přesto se objevila témata jako zneužívání spotřebitelských značek, nákupy v hypermarketech, plýtvání potravinami, dětská práce a jiné,“ doplňuje informaci k soutěži europoslankyně Zuzana Roithová, která se v Bruselu  zabývá také spotřebitelskou tématikou.
Výsledky předposledního kola soutěže výrazně zamíchaly pořadím. Do čela soutěže se s malým bodovým náskokem dostal tým z Reálného gymnázia Prostějov, těsně následují týmy z Gymnázia J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích a Gymnázia Chodovická v Praze.  Čtvrtá pozice patří OA a VOŠS Brno, pátá pak SOU Obchodní v Hradci Králové.
„Cesta do Evropského parlamentu“ je soutěž se spotřebitelskou tematikou, která je určena studentům všech typů středních škol. Na nejpilnější a nejkreativnější studenty, kteří v průběhu soutěže nasbírají nejvíce bodů, čeká studijní cesta do Evropského parlamentu v Bruselu. Pořadatelem soutěže je občanské sdružení Generation Europe ve spolupráci s SOS – Sdružením obrany spotřebitelů a poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou. Více informací najdete na stránkách: http://www.generation-europe.cz .
Autoři zprávy: Eva Fruhwirtová, tisková mluvčí soutěže, tel. +420 737 103 866, e-mail: fruhwirtova@commservis.com 
Mgr. Tomáš Zdechovský, mediální zástupce GE, tel.: +420 774 888 300, e-mail: zdechovsky@commservis.com

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled