poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Studenti z Vysočiny jsou v první dvacítce

HAVLÍČKŮV BROD - Dva týmy studentů Obchodní akademie a Hotelové školy v Brodě figurují mezi prvními dvaceti nejlepšími v soutěži Cesta do Evropského parlamentu. Právo o tom informovala mluvčí soutěže Eva Fruhwirtová. Soutěže se účastní přes sto týmů studentů středních škol z celé ČR.
 
[ 31. ledna 2007 | Autor: Právo | 31.1.2007 | : Vysočina | (mat) ]
 


"Tentokrát byl úkol nazvaný Komu kolik? A proč? a týkal se rodinného rozpočtu. Studenti měli za cíl vytvořit finanční plán pro pětičlennou rodinu na měsíc prosinec. Stanovená částka 40 tisíc korun musela vystačit na veškeré životní náklady s ohledem na trávení volného času a s přihlédnutím na svátky související s koncem roku," upřesnila mluvčí s tím, že výsledky soutěže pořadatele opět překvapily.
"Studenti ve většině případů popsali matky jako hospodyňky, které dobře vaří, starají se o domácnost a jednou týdně si zajdou do fitcentra, aby vypadaly lépe. Otcové byli vykresleni jako průměrní pracovníci, kteří tráví volný čas u fotbalových nebo hokejových zápasů s pivem či cigaretou," přiblížila výsledky Fruhwirtová. Jak dále uvedla, soutěžní týmy většinou uspěly při započítávání životních nákladů, ale zapomněly na spoření, na výdaje spojené s oslavami a na nečekané výdaje. Kladné body porota přidělila za položky, které by v rozpočtu neměly chybět. Jsou to například výdaje za bydlení a za potraviny, telekomunikační poplatky a cestovné.
Součástí splněného úkolu byly kreativní přílohy k dokreslení situace, a to v podobě prezentací, animací, fotografií a podobně.
Pořadatelem soutěže je Generation Europe ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů a poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled