poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Soutěž pro studenty


Studenti z Plas vedou v soutěži o cestu do Bruselu

V prvním kole soutěže Cesta do Evropského parlamentu se mezi prvními umístil tým studentů z Gymnázia Plasy. Jedná se o soutěž se spotřebitelskou tematikou, která je určena studentům všech typů středních škol.

 
[ 22. prosince 2006 | Autor: Právo, Plzeňský kraj, 22.12. ]
 
Probíhá od října 2006 do února 2007 a zapojilo se přes sto týmů z České republiky. Hlavní cenou je poznávací zájezd do Belgie a Lucemburska.
„Studenti měli za úkol vybrat nejméně pět výrobků podobné nebo stejné funkce od různých dodavatelů a dle vlastních kritérií zpracovat jejich porovnání a také popsat způsob, kterým dospěli ke svým závěrům. Porota pročetla 146 řešení prvního úkolu a rozdala za ně body. Maximální počet byl dvacet. Tým z Gymnázia Plasy získal plný počet bodů,“ uvedla Eva Fruhwirtová, tisková mluvčí soutěže.
Další soutěžní úkol nese název Podavači nebo prodavači? Spočívá v tom, že si soutěžící v zákoně o ochraně spotřebitele a v občanském zákoníku vyhledají ustanovení týkající se kupní smlouvy a sestaví deset otázek k této problematice. Ty pak položí nejméně deseti obchodníkům ze svého okolí a výsledky vyhodnotí. Pořadatelem soutěže je nadace Generation Europe ve spolupráci s SOS -Sdružením obrany spotřebitelů a poslankyní Evropského parlamentu Zuzanou Roithovou.


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled