poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Plenární zasedání


Plenární zasedání EP ve Štrasburku 18. - 21.6.2007

 
[ 18. června 2007 | Autor: ]
 
18. června bude ve Štrasburku zahájeno letošní desáté plenární zasedání. Evropský parlament na něm bude mimo jiné hlasovat o podnětu české europoslankyně Zuzany ROITHOVÉ (EPP-ED, CZ), který se týká důvěry spotřebitelů v digitálním prostředí. Zpráva přináší doporučení, jak zvýšit důvěru evropských obchodníků a spotřebitelů v internetové obchodování.
 
Na pořadu jednání bude i zpráva německého poslance Horsta SCHNELLHARDTA (EPP-ED, DE) o návrhu nařízení o definici, označování, obchodní úpravě a etiketách lihovin.
 
Poslanci budou v prvním čtení hlasovat o návrhu nařízení, které by mělo zakázat obchodování s kožešinou ze psů a koček v celé EU.
 
Parlament se bude zabývat rovněž podnětem o budování evropské politiky širokopásmového internetového připojení. Tento způsob připojení by umožnil nabízet v odlehlých nebo venkovských oblastech online služby, jako je elektronická veřejná správa, elektronické zdravotnictví nebo elektronické vzdělávání.
 
Dalším bodem zasedání bude hlasování v prvním čtení o návrhu směrnice, která by měla usnadnit přenositelnost nároků na penzijní připojištění a podpořit mobilitu pracujících v EU. V prvním čtení se Parlament bude zabývat i návrhem nařízení o zákazu vývozu a bezpečném skladování kovové rtuti.
 
Hlasování proběhne také o podnětu, který se věnuje sladění rodinného života s obdobím studia. Zpráva navrhuje vytvoření rámce pro opatření, která by mladým rodičům usnadnila spojit jejich rodinný život se studiem nebo jiným druhem vzdělávání.
 
Na pořadu jednání bude i hlasování o konečné zprávě dočasného výboru ke krizi pojišťovací společnosti Equitable Life , o podnětu zabývajícím se hospodářskými a obchodními vztahy mezi EU a Ruskem nebo o zprávě, která navrhuje doporučení Radě týkající se vývoje jednání o rámcovém rozhodnutí o boji proti rasismu a xenofobii.
 
6. června na zasedání v Bruselu si poslanci vyslechli prohlášení Rady a Komise k situaci na Blízkém Východě. Ve Štrasburku budou nyní hlasovat o usnesení k tomuto tématu.
 
 
Týden po plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku se poslanci EP sejdou dne 27. června v Bruselu na mimořádném jednodenním zasedání, které bude věnováno výsledkům červnového summitu Evropské rady. Zasedání a rozpravy v Evropském parlamentu se zúčastní i německá kancléřka Angela MERKELOVÁ, jejíž země koncem tohoto měsíce předá předsednictví Evropské unie Portugalsku.
 
 
Další podrobnosti o těchto a dalších tématech viz níže.
 
Pořad jednání
 
Toto shrnutí dostupných informací o nadcházejícím plenárním zasedání Evropského parlamentu vychází z předběžného návrhu pořadu jednání. Změna programu vyhrazena. Návrh pořadu jednání schvaluje Konference předsedů ve čtvrtek před plenárním zasedáním ve Štrasburku. Definitivní program schvaluje Parlament při zahájení plenárního zasedání.


Více o plenárním zasedání se dozvíte na:
http://www.europarl.europa.eu/news/expert/briefing_page/7534-169-06-25-20070606BRI07533-18-06-2007-2007/default_cs.htm

Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled