poslankyně Evropského parlamentu
poslankyně Evropského parlamentu
czech english
Evropanka roku 2006

Moje názory


Studenti Gymnázia v Benešově navštívili Brusel

Studenti vyšších ročníků Gymnázia Benešov si zpříjemnili poslední dny školního roku 2012/13 třídenní návštěvou belgické metropole. Hlavní náplní programu bylo seznámit se s funkcí a významem Evropské unie a Evropského parlamentu, potkat se s paní europoslankyní Roithovou a poznat pamětihodnosti Bruselu.
 
[ 26. září 2013 | Autor: Jiskra,K. Červová ]
 

Setkání s paní Zuzanou Roithovou bylo pro všechny velmi příjemnou zkušeností. Paní europoslankyně nás seznámila s náplní své práce a byla velmi otevřená k nejrůznějším dotazům studentů, které se týkaly i jejího názoru na současnou politickou situaci v ČR, nového pana prezidenta... Po besedě v parlamentu se skupina z GBN vydala za bruselskými pamětihodnostmi. Navštívili jsme park Minievropu, kde jsme mezi zmenšenými modely slavných evropských náměstí a staveb, jako např. Eiffelovou věží, šikmou věží v Pise, kanály a nábřeží Amsterodamu, objevili i model pražské Staroměstské radnice. Pak jsme se podívali do impozantního Atomia a poté se vydali do historického centra Bruselu, kde jsme viděli slavnou gotickou radnici, čůrajícího panáčka a další významná místa a samozřejmě ochutnali vyhlášené pralinky v několika čokoládovnách. Příjemnou tečkou tohoto dne byla návštěva vyhlášené restaurace Amadeus, kde jsme k naší velké spokojenosti zaplnili naše prázdné žaludky výbornou večeří.
Další den nás všechny čekal program v takzvaném Parlamentáriu. Zahráli jsme si na europoslance a na vlastní kůži zkusili, jaké to je být europoslancem a rozhodovat o zákonech, jež mohou ovlivnit životy milionů lidí. Hra byla pro všechny určitě přínosem, poznali jsme principy vytváření a schvalování zákonů v prostorách parlamentu i mimo ně. Byla to opravdu zajímavá zkušenost. Cestou domů se pak všichni podívali do hlavního města Lucemburska - Lucemburku.
 Všem se výlet moc líbil a ohlasy na něj jsou velmi kladné. Velký význam měl zájezd hlavně pro budoucí maturanty, kteří své poznatky určitě využijí nejen při maturitních zkouškách ze společenských věd a cizích jazyků, ale i při přijímacích zkouškách na VŠ.

 


Chci být informován o aktualitách - RSS
Webhosting a SEO pro server www.roithova.cz zajištuje Rozhled